Tensital Opinie, Skład, Działanie, Efekty, Cena, Apteka

Czy można mieć zawał albo miażdżycę przed 40-tką? Można, czego najlepszym dowodem są statystyki z ostatnich lat, wskazujące, że już nie tylko seniorów dotykają choroby układu krążenia. Skąd ta zmiana? Sporo ma tutaj do powiedzenia współczesny styl życia, który zachęca do unikania ruchu i sięgania po wysoko przetworzone jedzenie. www.Tenistal.pl

Jak zawsze, profilaktyka jest kluczowa, dlatego już od najmłodszych lat zaleca się dbanie o serce, tak by w przyszłości uniknąć ciężkich schorzeń i powikłań z nich wynikających. Czy Tensital to suplement diety obniżający cholesterol i ciśnienie , można traktować jako idealne rozwiązanie dla tego typu zdrowotnych problemów?

Tensital na  niskie ciśnienie i prawidłowy cholesterol

Tensital obniża cholesterol

Cholesterol rośnie, gdy źle się odżywiamy, dlatego dobrym sposobem na jego obniżenie jest zdrowa dieta pozbawiona szkodliwych tłuszczy trans. Ale to nie zawsze wystarcza, a niektórym osobom trudno jest przestawić się z dnia na dzień na zupełnie inny jadłospis. Wtedy z pomocą przychodzą suplementy, jak właśnie Tensital.

To preparat, który nie wymusza całkowitej zmiany stylu życia. Stosowany zgodnie z zaleceniami będzie obniżał poziom cholesterolu, a dokładniej mówiąc tej „złej” frakcji.

Dla kogo Tensital jest dobrym rozwiązaniem?

Tensital może przyjmować każda pełnoletnia osoba, która:

 • ma nadwagę
 • pali papierosy
 • nadużywa alkoholu
 • mało się rusza
 • stosuje niezdrową dietę
 • ma podwyższony cholesterol i trójglicerydy
 • ma nadciśnienie

Szczególnie osoby po 40 roku życia powinny zainteresować się dodatkową suplementacją i kobiety w okresie przekwitania, ale i młodsi mogą być w grupie ryzyka, jeśli dotyczą ich powyższe czynniki.

Skąd bierze się miażdżyca?

cardix forte działanie efekty

Miażdżyca to inaczej choroba tętnic, opisywałem więcej na ten temat w dziale chorób wystepujących w czasie menopauzy Blaszka miażdżycowa zwęża światło tętnic, co skutkuje zmniejszonym przepływem krwi – inaczej mówiąc niedokrwieniem. To groźne dla organizmu, ponieważ nieleczona miażdżyca może zakończyć się udarem albo zawałem, często też atakuje nogi – niedrożność naczyń krwionośnych w kończynach prowadzi do zakażenia, na co jedyną radą bywa w niektórych przypadkach amputacja stopy.

Za powstawanie blaszek miażdżycowych w dużym stopniu odpowiada nadmiar cholesterolu. Podwyższony cholesterol jest wynikiem diety bogatej w tłuszcze trans, które znajdują się w tłustym mięsie, tłustym nabiale, wysoko przetworzonej żywności.

Skład Tensital

 • Jedną z najważniejszych właściwości karczochów jest to, że ułatwiają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i w przypadku złych wyników mogą go obniżyć o blisko 60 procent. Dodatkowo wyciąg przyspiesza usuwanie toksyn i reguluje poziom cukru w organizmie.
 • wyciąg z kory migdałowej Składnik o działaniu oczyszczającym i wzmacniającym. Bardzo pomaga na serce oraz wątrobę. Obniża cholesterol i oczyszcza tętnice z płytek miażdżycowych. Cenne źródło antyoksydantów.
 • Ginkgo biloba-Udrażnia, rozszerza i zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych. Zapobiega miażdżycy, pomaga przy nadciśnieniu. Bardzo dobry środek na pamięć i ogólną poprawę kondycji.
 • ekstrakt z liścia lotosu Usuwa blaszki miażdżycowe z tętnic. Zapobiega chorobom układu krążenia jak tonerin oraz powikłaniom wynikającym z cukrzycy. Obniża ciśnienie.

Główne obszary działania Tensital to:

 • oczyszczanie tętnic z blaszek miażdżycowych
 • obniżanie cholesterolu oraz trójglicerydów
 • wsparcie dla pracy układu krążenia
 • ochrona nóg przed zakażeniem wynikającym z postępującej miażdżycy
 • zmniejszenie ryzyka zawału i udaru mózgu

Składniki zawarte w Tensital poprawiają funkcjonowanie organizmu, ze szczególnym naciskiem na układ sercowo-naczyniowy. Dzięki Tensital nadmiar cholesterolu nie odkłada się na ściankach naczyń, a wszelkie złogi w tętnicach są na bieżąco usuwane.

To bardzo dobry suplement dla osób, które chciałyby przy okazji zadbać także o lepszą formę organizmu oraz oczyszczenie się z toksyn.

Czy Tensital jest bezpieczny dla zdrowia?

Według producenta, stosowanie Tensital nie powinno mieć żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia. To suplement bazujący wyłącznie na naturalnych składnikach, których właściwości są dobrze znane w medycynie. Dawki leczniczych substancji są dobrane w taki sposób, by dawać maksymalnie najlepsze efekty bez żadnej szkody dla organów wewnętrznych.

Kobiety w ciąży powinny skonsultować swoją suplementację z lekarzem, podobnie jak osoby z ciężkimi schorzeniami, które przyjmują inne leki.

Tensital jak stosować – jakie dawkowanie?

Tabletki na miażdzyce i cholesterol przyjmuje się codziennie, jedną tabletkę rano i drugą wieczorem. To optymalna dawka, której nie wolno zwiększać, ponieważ może to doprowadzić do niepożądanych dolegliwości.

Kuracja podstawowa trwa 30 dni. Jeśli po tym czasie nie doszło do pewnej poprawy, suplement można brać przez kolejne dwa miesiące.

Tensital Opinie

O skuteczności preparatu przekonują opinie i komentarze jakie możemy przytoczyć w tym artykule:

„Byłam w szoku, gdy lekarz powiedział mi jak fatalne mam wyniki odnośnie cholesterolu. Sądziłam, że o miażdżycę nie mam się co martwić w moim wieku, a jednak, właśnie trafiłam do grupy podwyższonego ryzyka. Przerzuciłam się na zdrowsze jedzenie, ale uznałam że to trochę za mało i poczytałam o suplementach na zbicie cholesterolu. Tensital przekonał mnie naturalnym składem, bo przecież nie po to biorę jakieś leki, żeby potem martwić się wątrobą albo rozwalonym żołądkiem. Nie do końca wierzyłam, że suplement tak szybko zadziała, ale faktycznie, po miesiącu poszłam na kontrolne badanie krwi i rzeczywiście, cholesterol spadł.” – Kasia, 44 lata

„Nie jem zdrowo, nie za wiele się ruszam, dlatego słabe wyniki oczywiście mnie mocno zmartwiły, ale też nie były jakimś wielkim zaskoczeniem. Lekarz powiedział, że jeszcze nie jest bardzo tragicznie i zalecił poważne zmiany w dotychczasowym stylu życia, z tym jednak nie szło mi najlepiej. Od kolegi dowiedziałem się, że sam stosuje na cholesterol Tensital i po kilku tygodniach udało mu się zejść do normy. Podszedłem do tego nieco sceptycznie, bo stosowałem już wcześniej różne suplementy i tak średnio mi one pomagały, ale tutaj było inaczej. Ostatnie wyniki były dużo lepsze niż się spodziewałem, a lekarze przestał mnie straszyć najgorszym.” – Ania 47 lat

Tensital cena

Tensital Cena

Tensital – ile kosztuje?

Za opakowanie Tensital trzeba zapłacić 274 zł.Obecnie na stronie producenta prowadzona jest jednak akcja promocyjna, w ramach której można zamówić już za 137 zł.

Gdzie można zamówić Tensital?

Na stronie producenta jest krótki formularz zgłoszenia, który należy wypełnić. Za chwilę powinien odezwać się konsultant, z którym telefonicznie ustala się wszystkie szczegóły zamówienia.

Czy warto stosować Tensital? Podsumowanie redakcji

Suplement na serce pozytywnie wyróżnia się na rynku wśród produktów na obniżenie cholesterolu, który może ci pomóc w podobnych problemach. Na pewno warto wspomnieć naturalny skład wykorzystujący lecznicze właściwości roślin oraz brak skutków ubocznych.

Jak można wywnioskować na podstawie opinii lekarzy oraz samych klientów, Tensital daje liczne korzyści:

Dodaj komentarz